انواع قالب هاي کيک و شيريني


قالب کمربندي
قالب کمربندي که بيشتر با جنس تفلون در بازار موجود است براي تهيه انواع کيک، به خصوص چيز کيک و انواع دسر ها مورد استفاده قرار مي گيرد. براي استفاده از اين قالب اگر قرار است آن را در فر بگذاريد حتما کف آن کاغذ روغني بياندازيد زيرا در غير اين صورت مواد کيک از کناره هاي آن بيرون مي زند يا مي سوزد. نحوه قرار دادن کاغذ روغني بدين شکل است که روي كف قالب يه تيكه كاغذ روغني قرار ميديم، ديواره قالب را روي كاغذ روغني گذاشته و قالب را مي بنديم اين قالب‌هابه شکل گرد هستند و ويژگي اصلي اين قالب‌ها اين است که وقتي‌ کيک پخته شد با باز کردن کمربند آن به راحتي‌ کيک از قالب جدا مي‌شود و نيازي به برگرداندن قالب نيست.


قالب هاي سيليي


 در قالب هاي سيليكوني کيک از کف قالب بدون مشكل جدا مي شود، حتي اگر كيك نرم ترين و لطيف ترين و مرطوب ترين مدل كيك باشد.اين قالب‌ها از قابليت انعطاف‌پذيري بالايي برخوردار است. از جنس پليمر ساخته شده و نچسب است و تا 500 درجه سانتي‌گراد گرما را تحمل مي‌کند. از اين نوع قالب‌هاي سيليي که داراي تنوع طرح زيادي هستند همچنين براي تهيه انواع ژله و دسر يخچالي نيز استفاده مي‌شود.


قالب‌هاي مخصوص نان و کيک‌هاي صبحانه


 


اين قالب‌ها مناسب انواع نان فانتزي، تست و انواع کيک صبحانه و عصرانه است که بعد از بيرون آمدن از قالب به صورت مستطيلي برش داده مي‌شوند


قالب تارت

قالب تارت دقيقا همانند قالب پاي است، با اين تفاوت که عموما تارت ها در اندازه هاي کوچک تهيه مي شوند.


قالب ساده
قالب کيک معمولي‌ که حتما همه يک عدد از آن در آشپزخانه خود دارند و معمولا به شکل گرد و يا مستطيل در بازار موجود هستند. اغلب از نوعي هستند که نياز به استفاده از کاغذ‌روغني و يا روغن جدا‌کننده دارند. اين قالب پرکاربرد‌‌ترين نوع قالب است که اندازه 18، 20، 22 مناسب‌ترين سايزهاي اين قالب است. اين قالب مخصوص کيک‌هاي اسفنجي و شيفون است و از قيمتي مناسب برخوردارند و در همه‌ فروشگاه‌هاي لوازم قنادي موجود مي‌باشند. توصيه مي‌شود از سايز 18 و يا 20 دو عدد تهيه نماييد چراکه سايزي مناسب است که به راحتي اين امکان را به شما مي‌دهد همزمان دو قالب را در فر قرار دهيد.


کپسول کاپ کيک و مافين


قالب مافين با جنس تفلون و يا سيلي موجود است. قالب ها مافين گرد و کوچک هستند و در تعداد هاي 6 ،12 يا 24تايي در يک قالب مستطيل قرار دارند. عموما داخل قالب هاي مافين کاغذ هاي مخصوص آن را قرار مي دهند تا شکل زيباتري داشته باشند.به کاغذهايي که داخل قالب مافين قرار ميگيرن، کپسول ميگن. اين کپسول‌ها تحمل دما تا 180 درجه رو دارن و جنس اون‌ها عموما از کاغذي ، و يامقوايي هست.کپسول هاي کاغذي نازک بايد داخل قالب مافين قرار بگيرن تا بعد از ريختن مواد داخل کپسول، باز نشن. قالب مافين نقش پايه رو براي کپسول ايفا ميکنه اما نيازي به پايه ندارن؛ ميتونين مواد رو داخلشون بريزين و داخل فر قرار بديد.
از کپسول هاي کوچک کاغذي ميتونين در مراسم مذهبي و ايام سوگواري براي قرار دادن  و خرما استفاده کنين. معمولا حلوا رو داخل کپسول ميريزند و در نهايت با پودر پسته، پودر نارگيل و گردو تزيين ميکنند.


قالب‌هاي شيشه‌اي pyrex


قالب هاي شيشه اي مقاوم به حرارت هستند که  خيلي از ما اون ها رو با نام يکي از برند هاي تجاري توليد کننده يعني (pyrex) ميشناسيم.قالب‌هاي شيشه اي مقاوم به حرارت هستند. اين قالب ها؛ به راحتي تميز ميشوند و قابليت استفاده در ماشين ظرفشويي رو دارند و به خوبي گرما را انتقال ميدهند.قالب هاي شيشه ميزان پخت يکنواخت تري نسبت به قالب هاي في ايجاد ميکنند. اما چون زمان پخت طولاني دارند به اندازه قالب هاي في کاربرد ندارند.


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Christina طول عمر پروتز سينه از من بپرس مجله سايه روشن Chris جديدترين آهنگ هاي از پرديس موزيک Natasha Sonia Chris Greedie